Kā izvēlēties slepeno diktofonu?

Slepens diktofons – lieliska izvēle, kad jums slepeni ir jāieraksta konkrēta saruna, jāsaņem pierādījumi. Diktofons ir ērts ar to, ka visi ieraksti paliek tā atmiņā, un jūs varat noklausīties tos jebkurā laikā. Lai sāktu jaunos ierakstus, vienkārši pārceliet failus no diktofona uz datoru vai jebkurā ērtā vietā, dzēsiet tos no diktofona un ierakstiet tālāk. Ierakstu skaits var būt neierobežots, lai atbrīvotu vietu jauniem. Bieži jautā, kāda ir starpība starp mini diktofonu un noklausīšanās ierīci, un kādā gadījumā kādu ierīci izvēlēties? Vispirms slepenais diktofons ir jāizvēlas tiem, kas grib noklausīties automobilī. Noklausīšanās „vabolīte”, kad automobilis brauc ar ātrumu virs 30 km/st., būs pavisam nelietderīgs, tāpēc ka jūs vienkārši neko nesadzirdēsiet. Diktofona ierakstīšanas kvalitāte automobilī pavisam necieš, jūs varat būt pārliecināti, ka noteikti dzirdēsiet visu nepieciešamo informāciju. Par citu svarīgu niansi ir tā, ka, izmantojot GSM „vabolīšu” vairākumu, noklausīšanās var būt veikta tikai reālā laika režīmā. Ja tobrīd, kad notiek svarīga saruna, jūs nevarēsiet klausīties, tad neuzzināsiet noteiktu informāciju. Slepenais diktofons palīdz izvairīties no tādas problēmas, jo ieraksti paliks un jūs varēsiet noklausīties tos sev ērtajā laikā. Protams, ja jums ir jādzird tieši tas, kas notiek, un, iespējams, pat kādam teikt priekšā atbildes, tad jums ir vajadzīga GSM „vabolīte”. Vēl viena atšķirība ir tā, ka diktofona skaņas kvalitāte ir ievērojami labāka.

Kā tad izvēlēties slepeno diktofonu? Vispirms, padomājiet, kur jūs gribat noslēpt to. Ja diktofona paslēpšanai nav pietiekamas vietas, tad izvēlieties, pēc iespējas, mazāku ierīci. It sevišķi mazs diktofons ir nepieciešams, kad jūs gribat paslēpt to cilvēka personīgo mantu vidū, piemēram, somā, mugursomā vai kabatā. Ļoti svarīgi, lai to nevarētu sataustīt. Ja jūs izvēlēsieties diktofonu, kas ir iebūvēts ikdienas lietošanas priekšmetā, jums nav jāpaslēpj tas, jo tas neradīs nekādu aizdomu. Kādos priekšmetos var būt iebūvēts diktofons? Tā var būt pildspalva, USB atslēga, automobiļa atslēga vai jebkurš cits priekšmets, ko izmanto ikdienas dzīvē. Pievērsiet uzmanību diktofona iekšējai atmiņai, jo tā nosaka, cik ierakstu tā var glabāt. Diktofona darba laiks arī ir svarīgs, jo tas ļaus jums nolemt, cik bieži jums ir jāuzlādē tas, un patstāvīgi jānovērtē, vai vienmēr jums būs piekļuve tam vajadzīgajā laikā. Daži slepenie diktofoni nepārtraukti ieraksta tajā pašā laikā, kad citiem ir balss aktivācija. Ar ko ir ērta balss aktivācija? Šajā gadījumā diktofons neierakstīs nevajadzīgās pauzes sarunā. Var gadīties, ka jūsu novērojamais objekts runās tikai 5 minūtes, bet diktofons darbosies, piemēram, 13 stundas, tāpēc, ja jūs atstāsiet to uz 24 stundām, būs ļoti grūti atrast šīs 5 minūtes sarunas režīmā 13 stundu ilgā ierakstā. Lai izvairītos no tā, izvēlēties diktofonu, kuram ir balss aktivācijas funkcijas, tad jūs atradīsiet tikai tīrus balss ierakstus diktofonā, un nekāda nevajadzīgā klusuma. Jūs varat nopirkt diktofonu bez balss aktivācijas tad, kad jums nav jāatstāj diktofons uz ilgu laiku. Tāds slepenais diktofons vislabāk der, piemēram, svarīgām pārrunām, kuras ilgst neilgi, un pēc kurām jums būs iespēja uzreiz izslēgt diktofonu. Jūs arī varat ar tādu diktofonu ierakstīt lekcijas, kursus, seminārus vai, nepieciešamības gadījumā, savākt pierādījumus. Protams, slepenie diktofoni ar balss aktivāciju arī der šiem mērķiem, bet tie ir dārgāki, tāpēc, ja jums kaut kur ir jāatstāj diktofons uz ilgu laiku, tad jūs varat ietaupīt uz tā rēķina. Cita svarīga nianse ir tā, ka nekādi detektori nevar atklāt diktofonu, jo tas neizstaro nekādus signālus. Slepenie diktofoni var būt atklāti tikai vizuāli, bet nav jāaizmirst, ka, parasti, tos rūpīgi slēpj vietās, kur nenāks prātā tos meklēt. Diktofoni, kuri ir iebūvēti sadzīves priekšmetos, arī izskatās ļoti reālistiski, tāpēc tikai profesionālis var atpazīt tos.

Tādējādi, izvēloties diktofonu, obligāti ņemiet vērā sekojošos parametrus: darbības laiku, iekšējo atmiņu, balss aktivācijas funkciju, izmēru, vietu, kur tas tiks lietots, jūsu spēju uzlādēt diktofonu noteiktajā laikā. Ja joprojām ir neskaidrības, un jums ir grūti pieņemt lēmumu, tad jūs droši varat griezties pie pārdevēja, kurš, ņemot vērā jūsu uzskaitītās vajadzības, izvēlēsies jums optimālu variantu.